Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vezmeme to podle velikosti  - největší je naše Pokhara (tibetská doga) budou jí 1.1.09 - 4 roky. Za tu dobu vyspěla  a je jí opravdu pěkný kus -  47kg živé váhy. Pak je Esmeralda (Ema) to je malá černá kníračka té byl 12.7.08 -1rok  a má 6 kg a za ní následuje naše drobotina-čivavky Fanny 12 let - 1,8 kg, její dcera Chanel (1.4.09- 9let) - 2 kg a nejmladší je Kety (7.2.09 -1rok) 1,5kg. Ale když si všechny začnou hrát je na ně pěkná podívaná. Někdy trnu hrůzou, že je ta velká zašlápne ale ona je velice opatrná. Dokáže svůj běh zbrzdit aniž by se jich dotkla. Nehádají se jen občas si vymění názory (ale málo kdy) a kdo myslíte že má hlavní slovo? Ta nejstarší všem to pěkně řekne od plic a za chvíli je vidíte skotačit dál. Ty starší se brzy uklidí do naší náruče a nebo nejlépe na gauč a přehlíží mládež. Nejvíce mezi sebou si hrají Ema s Ketynkou. To jsou závody v běhu, kdo dřív chytne petlahev a nebo klacík a uteče. Nastane hon, že nestačím točit hlavou a tělem. Zkrátka si užívají mládí.

Obrazek

Byli jsme na výletě v Jizerských horách na osadě Jizerka. Ema byla malá  2,5 měsíce ale velice statečná. Obešli jsme Jizerku až k rašeliništím a zpět. Bylo krásné počasí a měli jsme v nohách asi 14 km. Ušla to i Chanelka a překvapila mě Ema že vůbec nechtěla nosit. Šlapala a odpočinula si pouze když jsme se kochali krajinou a nebo svačili. Dnes už je velká a žádný pochod jí nedělá problém. Když vezmeme vodítko do ruky ví že se jde na delší procházku a to je teprve těšení a tanec. A tak od času vyrazíme nejen na hory ale i k moři.

Tak jsme se skutečně vydali k moři s Pokčou a Emou. Byli jsme na ostrově Mali Lošinj. Obavy z cesty a pobytu byli zbytečné. V hotelu se obě chovaly velice dobře a byly středem obdivu. Pokča asi pro svou velikost  a Ema vstřícnost. Když jsme plavali tak holky ležely ve stínu borovic a pak procházka. Tu milovaly zvláště ranní a večerní když už nebylo takové horko. Přes den spaly na balkoně (měli jsme stranu odvrácenou od moře takže jim tam nesvítilo sluníčko) a byly v pohodě. Výhoda je teď suchého krmení. Dříve když jsem musela pro ně vařit a to bylo horší. Přesto jsme jezdívali pod stan my,psi a děti.

Ketynka už vyrostla (to je ta nejmenší čivavka) a je nejlepší kamarádka Emy. Běhají po zahradě i Pokča se přidá a nám stačí jen stát u prostřed a točit se dokola a nerušit je v běhání a skotačení. Už se všichni těšíme na jaro ale to skutečné abychom mohli vyrazit zase někam na výlet. Také máme naplánované moře. Opět s těmi dvěma, tentokrát však na jiné místo protože na Malém Lošinju už pejsky neberou (opravili si hotel a podražili). Uvidíme jak to dopadne pojedeme v če27092009230.jpgrvnu.

 Byli jsme v Jeseníkách- nádherné procházky- Kralický Sněžník, Paprsek, Dlouhé Stráně apod. Moc se nám líbily. Počasí vyšlo a holky mohly běhat kudy chtěly, samozřejmě se od nás nevzdalovaly. I Pokynka nabyla rozumu, že utést jako v Krkonoších není nejlepší.

 

Náhledy fotografií ze složky moře